Як вибрати відеооператора на весілля

lovelyfilm | чт, 05/07/2020 - 20:57
Як вибрати відеооператора на весілля

Весілля - це день Народження Вашої родини, один незабутній день, приготування до якого можуть часом тривати кілька місяців.  Загалом, організація весілля - доволі трудомісткий і тривалий процес, що забирає чимало сил і часу, і, як правило, потребує значних фінансових вкладень. І все це - заради свята, спогади про яке житимуть з молодятами все подальше щасливе життя.

Само собою зрозуміло, що пам'ять про таку значущу подію просто необхідно зберегти в красивому весільному фільмі. Саме для цього на весілля і запрошують відеооператора, або, як заведено останнім часом говорити, весільного відеографа, який професійно виконує свою роботу, знає порядок проведення і специфіку зйомки цього заходу.

Критерії вибору фахівця у сфері весільної відеозйомки та монтажу у всіх різні: хтось обирає за вартістю, хтось за якістю робіт, дехто готовий платити за ім'я автора і його індивідуальний стиль. Усі варіанти мають право на існування, але більшість молодят намагаються знайти золоту середину, тобто не дуже дорого і зі смаком.

Отже, з чого ж почати вибір? Насамперед дивіться якомога більше різних відеоробіт (благо в мережі цих матеріалів предостатньо). Це допоможе Вам визначитися зі стилем зйомки: ретельно опрацьовані постановочні кадри, коли оператор підказує Вам, куди дивитися і як повернутися, або ж живі репортажні кадри, на яких закарбовано Ваші емоції та настрій; спокійний романтичний фільм про Ваші почуття або оригінальний динамічний кліп, що відображає найяскравіші моменти Вашого весілля.

Після того як Ви визначилися, які весільні фільми Вам більше подобаються, необхідно зорієнтуватися в ціновій категорії. Як правило, найнижчі ціни встановлюють оператори-початківці або недобросовісні оператори. У цьому разі якість результату прямо пропорційна вартості роботи. Тож, чи варто взагалі організовувати весілля, обирати гарну сукню, оригінальний букет, замовляти весільний кортеж і прикрашати банкетний зал? У результаті на пам'ять Вам залишиться тільки шаблонний відеоряд під заїжджену попсову музику, без будь-яких колірних і композиційних рішень, а також синьо-зелені або жовті обличчя на темному, тремтячому і, найчастіше, безграмотно змонтованому, відео. Неважко визначити такі роботи під час першого ж перегляду, і, як правило, чекати від їхніх авторів чогось більшого не варто, оскільки вони підкуповують молодят тільки низькою ціною, і роблять наголос зовсім не на якості та оригінальності своїх робіт.

Щоб убезпечити себе від подібних неприємностей, перейдемо в середню цінову категорію, в якій працює більшість весільних (і не тільки) відеографів, що поважають себе. Ось тут можна обрати чимало цікавих робіт, автори яких мають своє бачення та індивідуальний стиль, використовують недешеву техніку та цінують свою роботу. Тож, краще переплатити 30-50% (а подекуди й більше) та отримати гарний результат (індивідуальний нешаблонний фільм, цікаві та оригінальні кадри й ракурси), аніж потім шкодувати про зекономлену суму (до речі, зовсім невелику в загальній масі весільних витрат).

Последняя ценовая категория – это VIP-свадьбы, здесь нет верхнего ценового предела. Несколько фотографов, многокамерная видеосъемка, мастера по свету, звуку, режиссеры и т.д. и т.п. Расписывать дальше нет смысла, это – прекрасный вариант для тех, кто не ограничен в средствах, как говорится, любой каприз за ваши деньги.

І все ж повернемося до вибору. Після перегляду робіт, визначитеся на кількох кандидатах, і якщо Вас влаштовує якість і прийнятна ціна, саме час зустрітися і поспілкуватися наживо. Під час зустрічі зверніть увагу, як поводиться людина, наскільки легко Вам з нею спілкуватися, чи готова вона прислухатися до Ваших побажань щодо зйомки. За можливості перегляньте повні весілля, а не окремі відеоролики і кілька найкращих фотографій, це необхідно для того, щоб розуміти, що саме в результаті Ви отримаєте. Не зайвим буде поцікавитися, в якому форматі виконується відеозйомка (DV - відео стандартної роздільної здатності або HD - відео високої чіткості), яку техніку використовують під час зйомки, чи застосовують додаткове освітлення, системи стабілізації зображення, працює людина одна або з асистентом. Від цього безпосередньо залежить якість вихідного відеоматеріалу.

На весіллях, як правило, фотограф і оператор працюють паралельно, і ідеальний варіант - коли вони знайомі і часто працюють разом. Це свідчить про те, що заважати одне одному, в гонитві за вдалими кадрами і ракурсами, вони не будуть. Тому, якщо під час зустрічі фотограф рекомендує Вам відеооператора (або навпаки), не варто нехтувати цією порадою, напевно, вони не раз разом працювали, знають рівень і якість робіт один одного, і їм, насамперед, не доведеться "притиратися" один до одного в процесі зйомки.

Таким чином, при виборі оператора на весілля можна виділити кілька основних пунктів:

  1.     Дивіться роботи. Звертайте увагу на якість і оригінальність.
  2.     Визначтеся з вартістю. Занадто низька ціна має насторожити.
  3.     Спілкуйтеся з автором робіт. Вам має бути з ним легко і цікаво.

Вдалого Вам вибору, і нехай якісний весільний фільм завжди викликає приємні спогади про один з найважливіших і найпрекрасніших днів Вашого спільного життя.